Warsztaty doskonalące dla tutorów

15.02.2018

Już 22 i 23 lutego 2018 r. odbędzie się pierwszy cykl “Warsztatów doskonalących dla tutorów”!

Podczas spotkań warsztatowych w dwa dni zyskają Państwo wiedzę i umiejętności w zakresie:
– tutoringu;
– wykorzystania narzędzi warsztatowych w dydaktyce;
– współpracy badawczej i edukacyjnej z otoczeniem społeczno-gospodarczym uczelni;
– ochrony własności intelektualnej.

Zapisy trwają do 21 lutego do 12:00 – wystarczy wysłać wiadomość na innohuman@uw.edu.pl

Szczegóły na stronie warsztatów.

 

 

 

Jakie działania zaplanowaliśmy w Nowym Roku?

21.12.2017

Rok 2017 zakończyliśmy wieloma sukcesami. Dzięki Giełdzie Współpracy i spotkaniom na wydziałach nawiązaliśmy kilkadziesiąt relacji między naszymi studentami i promotorami oraz firmami, NGO i instytucjami. Zmodernizowaliśmy narzędzia informatyczne, w tym serwis z ofertami prac aplikacyjnych Biurokarier.edu.pl, oraz stworzyliśmy niezbędne zaplecze prawno-administracyjne dla realizacji projektu. A co czeka nas w Nowym Roku?

 

W projekcie zaplanowaliśmy warsztaty “Akademia Dyplomanta” dedykowane studentom – zarówno tym, którzy już zdecydowali się pisać aplikacyjną pracę dyplomową, jak i tym, którzy jeszcze się wahają. Zajęcia pozwolą naszym uczestnikom podnieść kwalifikacje w zakresie: analizy rynku pracy , samooceny i jej roli w podejmowaniu decyzji zawodowych, komunikacji i autoprezentacji w sytuacjach zawodowych oraz prowadzenia własnej firmy. Pierwsze zajęcia odbędą się na początku 2018 r. Łącznie to 30 godz. (6 dni po 5 godz.) warsztatów w dwóch cyklach (blok I i II), które będą również świetną okazją do tego, by poznać studentów zainteresowanych aplikacyjnymi pracami dyplomowymi z różnych kierunków .

Promotorom oferujemy warsztaty doskonalące, których tematem będzie tutoring i wykorzystanie narzędzi warsztatowych w dydaktyce akademickiej, współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym UW oraz ochrona własności intelektualnej. Warsztaty zaczną się również na początku 2018 r. Jeden cykl trwa 2 dni (8 godz/dzień) – liczymy, że dzięki możliwości spotkania przedstawicieli różnych wydziałów uda nam się zintegrować również grupę naukowców i dydaktyków chcących realizować aplikacyjne prace.

Ponadto będzie można spotkać nas na wydziałach i podczas Giełdy Współpracy planowanej w maju 2018 r.

Więcej informacji po Nowym Roku – a tymczasem życzymy Wam Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

 

Zespół projektu “Aplikacyjne prace dyplomowe – skuteczny start zawodowy”.

09.11.2017

W środę 29 listopada będziemy na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji
i Bibliologii UW, a w czwartek 30 listopada na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Między narodowych. Zapraszamy!

To już kolejne spotkania o charakterze interdyscyplinarnego seminarium, podczas którego będzie można dowiedzieć się, czym aplikacyjne prace dyplomowe różnią się od “zwykłej” pracy dyplomowej, jakie są zasady uczestnictwa w projekcie i do kogo zgłosić się na wydziale w sprawach związanych z “aplikacyjnością”. Razem z nami pojawią się również przedstawiciele firm, instytucji oraz NGO’sów, które chciałyby podjąć współpracę z UW.

Spotkania są dedykowane pracownikom naukowym i studentom.

Biuro Zawodowej Promocji Studentów i Absolwentów UW równocześnie przybędzie z Mobilnym Biurem Karier. W ramach akcji można zapoznać się z ofertami pracy i praktyk, skonsultować swoje CV oraz uczestniczyć w treningu umiejętności rekrutacyjnych.

Dokładne miejsce i godzinę spotkania podamy wkrótce.

06.11.2017

W najbliższy wtorek będziemy na Wydziale Polonistyki
– godz. 15:00, sala 7. Zapraszamy!

To pierwsze spotkanie o charakterze interdyscyplinarnego seminarium, podczas którego będzie można dowiedzieć się, czym aplikacyjne prace dyplomowe różnią się od “zwykłej” pracy dyplomowej, jakie są zasady uczestnictwa w projekcie i do kogo zgłosić się na wydziale w sprawach związanych z “aplikacyjnością”. Razem z nami pojawią się również przedstawiciele Miasta St. Warszawy wraz z propozycjami zakresów badawczych.

Spotkanie dedykowane się pracownikom naukowym i studentom Wydziału Polonistyki.

Biuro Zawodowej Promocji Studentów i Absolwentów UW równocześnie od 10:00 przybędzie z Mobilnym Biurem Karier. W ramach akcji można zapoznać się z ofertami pracy i praktyk, skonsultować swoje CV oraz uczestniczyć w treningu umiejętności rekrutacyjnych.

Giełda Współpracy 25.10.2017

03.11.2017

25 października odbyła się I. edycja Giełdy Współpracy

Celem wydarzenia było wypromowanie aplikacyjnych prac dyplomowych jako formy współpracy Uniwersytetu z otoczeniem społeczno-gospodarczym, transferu wiedzy oraz podnoszenie kwalifikacji przyszłych absolwentów. Podczas wydarzenia została zaprezentowana oferta współpracy z wydziałami UW współrealizującymi projekt:

  • Artes Liberales;
  • Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii;
  • Filozofii i Socjologii;
  • Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych;
  • Polonistyki;
  • Psychologii.

 

W evencie wzięło udział blisko 100 uczestników – reprezentantów przedsiębiorstw, instytucji publicznych, organizacji pozarządowych, a także społeczności akademickiej. Wśród reprezentantów UW pojawili się dziekani i prodziekani oraz osoby reprezentujące poszczególne jednostki badawcze, a także studenci różnych kierunków studiów.

Efektem I. edycji Giełdy Współpracy są nawiązane relacje poszczególnych wydziałów z partnerami zewnętrznymi – m. in. Miastem Stołecznym Warszawą, Fundacją Orange, Fundacją Korczakowską czy Fundacją “Stocznia“.

Kolejnymi etapami rozwoju tych relacji jest uzgodnienie tematów i ich dalsza promocja już bezpośrednio wśród pracowników naukowych i studentów poszczególnych wydziałów.

Najbliższa Giełda Współpracy zaplanowana została na maj 2018 roku.

Zapraszamy do zapoznania się z zdjęciami z wydarzenia.